MSO 23 NİSAN TÖRENİ

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN!

Metin Sabancı Okullarında (MSO) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, MSO Okul Müdürü Faik Benli’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. MSO 2-A Sınıfı öğrencilerinden Naz Kıranbağlı’nın sunuculuk yaptığı törende, öğrencilerin birbirinden güzel, heyecanlı ve eğlenceli gösterileri günün coşkusunu artırdı. Yenisahra Öğretmen Duriye Nuriye Endürüst Ortaokulu Müdürünün de katıldığı törende, okulun 10 öğrencisiyle okulumuzun öğrencileri birlikte koro gösterisi de yaptı.

Ataşehir genelinde İlkokul ve Ortaokul seviyesinde eğitim alan öğrencilerle Metin Sabancı Okulları öğrencilerini sınıf ortamında bir araya getirerek, çeşitli etkinlikler yapmalarını amaçlayan Hepsi Bir İnci Projesi 1 Mart 2017 tarihinde kaynaştırma eğitimini desteklemek amacıyla yürütülmeye başlanmıştı. Proje kapsamında Metin Sabancı Okulları ile Kardeş okul seçilen, Yenisahra Öğretmen Duriye Nuriye Endürüst Ortaokulundan 18 öğrenci ile Okulumuzdan 10 öğrenci 23 Nisan Törenimizde birlikte koro gösterisi de yaptı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi çocuklar, milletimizin geleceğidir. Tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar mutlu yarınlar dileriz. Bu değerli günde bizimle olan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.