Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

HAKKIMIZDA

 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) 

Bilgilendirme Yazısı


Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları olarak kişisel verilerinizin güvenliği konusunda hassasiyet göstermekteyiz. Bu bilinçle, Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları olarak hizmetlerimizden faydalanan kişiler dahil, Okullarımıza destek veren bağışçılarımızın, gönüllülerimizin ve tüm paydaşlarımızın, Okullarımız ile ilişkili tüm şahısların her türlü kişisel verilerinin 07.04.2016 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVK Kanunu) kapsamına uygun işlenmesi, muhafaza edilmesi ve korunmasına büyük önem veriyoruz.

Siz değerli ailelerimiz, bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve
paydaşlarımız kişisel verilerinizi birçok kanaldan Okullarımız ile paylaşabiliyorsunuz. Paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz işbu Kanun kapsamında Türkiye Spastik Çocukları Vakfı tarafından muhafaza edilip, vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. Okullarımıza ilişkin tanıtım, teşekkür, bilgilendirme ve duyuru amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek; istatistiki bilgi toplamak ve derlemek; bağış, gönüllülük, eğitim çalışmalarını geliştirmek amaçlarıyla kişisel verileriniz tarafımızca kullanılabilecektir.

Bu sorumluluğumuzun tam idraki ile KVK Kanunu’nda tanımlı şekli ile “Veri Sorumlusu” sıfatıyla, kişisel verilerinizi mevzuattaki sınırlar çerçevesinde işlemekte olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

 

KVKK Aydınlatma Metni İçin Tıklayınız